راوند ,کاشان ,مردم ,شهردار ,شورای ,شورا ,مردم راوند ,شهردار محترم ,محترم کاشان ,تحولات عمرانی ,عمومی مردم ,شهردار محترم کاشانحجت الاسلام مجتبی رجبی راوندی

کاشان نیوز-سعید غلامیان: با فرارسیدن موسم انتخابات بعض مدیران نسبت به مناطقی که تاثیرات بیشتری بر صندوق‌های رای دارند حساس می‌شوند.
 در این میان فعالان اجتماعی راوند سعی دارند  از این موقعیت برای شهر شدن راوند بهره برداری کنند. باید تعارف را کنار گذاشت، نگاه‌ها این روزها به سمت راوند که همیشه در حاشیه کاشان بوده شکلی دیگر است، راوند با بیش از ۱۰ هزار رای توجه را به سمت خود جلب می‌کند و صرف نظر از اینکه آیا شهر شدن راوند منافع مردم را بیشتر حفظ می‌کند یا نه و شهرشدن راوند به مصلحت است یا نه، با حجت الاسلام محتبی رجبی راوندی گفتگویی انجام شده که می‌خوانید:

در مورد منافع شهر شدن راوند چه دیدگاهی دارید؟
ازآنجایی‌که مردم شریف دار الولایه راوند سه دهه محرومیت را در منطقه تحمل کرده و هیچ‌گاه نگاه مهرورزانه و عدالت محور دولتمردان را در گذشته تجربه نکرده بودند به این نتیجه رسیدن برای احقاق حقوق معطله و معوقه خود پیگیر شهر شدن راوند باشند. راوند تمامی مؤلفه‌های شهر شدن (پتانسیل‌های اقتصادی – نصاب جمعیتی و وسعت اقلیمی -پیشینه ممتاز تاریخی) را دارا می‌باشد و محروم کردن مردم راوند از این حق ظلم فاحش می‌باشد. راوند زمانی در بافتی جداگانه از کاشان روستا بوده است و در تصمیمی نابخردانه آن را وارد حریم شهری کاشان نموده‌اند. اعتقاد مردم راوند که شواهد و قرائن هم آن را حمایت می‌کند این است که یگانه راه حفظ هویت عظیم تاریخی راوند و رمز بهبود بخشیدن دائمی به کیفیت سطح زندگی شهر شدن این منطقه است و ازآنجایی‌که ثبات مدیریتی در مجموعه شورا و شهرداری وجود ندارد آنان نمی‌توانند دل‌خوش و مطمئن به تحولات عمرانی کنونی باشند. پرونده شهر شدن راوند در مدت ده سال با نظارت و مکاتبات رسمی وزیران کشور پورمحمدی و کردان و نجار و رحمانی فضلی و دو نماینده شهر گرانمایه و منصوری و سه فرماندار حاجی و جوادی و صدراییه همراه بوده است و مصوبه شورای قبلی کاشان و نامه تأیید شورای فعلی را با خو د دارد. حال نمی‌دانم شهردار محترم کاشان با چه انگیزه‌ای در آستانه انتخابات که کشور نیاز به آرامش دارد به دنبال نادیده گرفتن این مطالبه نهادینه‌شده در راوند هستند و از شورای شهر کاشان می‌خواهند در زمینه جلوگیری از شهر شدن راوند مصوبه یا بیانیه صادر کنند.

پیشنهاد شهردار در شورا را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
شهردار محترم کاشان از روز نخستین با شهر شدن راوند مخالف بودند ما هم به خاطر این‌که در مسیر تحولات عمرانی راوند سنگ‌اندازی نکرده باشیم در این خصوص بنای بر مماشات را داشتیم و تصمیم گرفتیم بدون حاشیه‌سازی پرونده روال قانونی خود را طی کند. ولی تقاضای شهردار محترم از شورای شهر کاشان بدون مراجعه به افکار عمومی و معتمدین راوند تقاضایی عجولانه است که سبب التهاب و تنش در منطقه می‌شود و این به سود نظام مقدس اسلامی ما نیست. این پیشنهاد شهردار محترم در یک منظر به معنای خط بطلان کشیدن بر خرد جمعی مسئولین گذشته و خواست عمومی مردم راوند است. شهر شدن راوند خط قرمز ما می‌باشد و در این زمینه با هیچ‌کس تعارف و مداهنه ای نداریم. شاید کاشان به خاطر واهمه از کوچک شدن گستره جغرافیایی خود و به خاطر طرح توسعه کاشان از نقطه فین و راوند نخواهد راوند به‌حق مسلم و قانونی خود برسد ولی ما اعتقادداریم افزایش شهرهای اقماری ظرفیت استان شدن کاشان را بالا می‌برد و از طرفی سبب می‌شود با شکل گرفتن نهادهای مدنی در راوند مشکلات اجتماعی راوند کاهش پیدا کند

عکس‌العمل شورا در برابر این پیشنهاد چه بوده است؟
ما تشکر می‌کنیم که شورای شهر کاشان اسیر تصمیمی شتاب‌زده نشد. دوستان بزرگوار ما در فضای شورا همچون آقایان شمس و حاجی قدیری و سید رضا هاشمی در برابر این درخواست مقاومت نموده و خواستار مراجعه به نظر معتمدین راوند شده‌اند و ما مطمئن هستیم اعضای شورای شهر کاشان در سطح بالایی از درایت و سیاست هستند و با تصویب مصوبه یا صدور بیانیه افکار و عواطف عمومی مردم راوند را جریحه‌دار نخواهند نمود.

چرا شهردار در این موقعیت این موضوع را مطرح کرده و در آستانه انتخابات به این فکر افتاده است؟
پرونده شهر شدن راوند عجیب و پیچیده شده و بین تصورات نادرست مردم عزیز طاهرآباد و مسئولین کاشان قفل‌شده است. البته سماجت‌های مسئولین شهری ما را مصمم می‌کند که راهی را که انتخاب کرده این صحیح است. علت ورود شهردار محترم کاشان مهندس ناظم رضوی را در این مقوله باید از خود ایشان پرسید ولی گمانه‌زنی‌هایی وجود دارد.

اولاً نگرانی از دامن زدن نامزدهای انتخاباتی مجلس به این شعار در راوند و تغییر آرایش سیاسی کاشان.

ثانیاً توجه به توسعه کاشان از دو منطقه جغرافیایی فین و راوند

ثالثاً یا این‌که تصور کرده‌اند با پیشرفت عمرانی راوند در این دوره مردم راوند مطالبه خود را به فراموشی سپرده‌اند. درحالی‌که ما اعتقادداریم تمامی این تحولات عمرانی در راوند جبران گذشته راوند را نمی‌کند. بد نیست شهرداری و شورا پرونده بودجه راوند را در ادوار سابق در معرض دید مردم بگذارد و به یاد بیاورند زمانی را که شهرداران قبلی کاشان به ما با لحنی تحقیرآمیز می‌گفتند: «ما اگر زباله‌های منطقه راوند را هم جمع می‌کنیم منت سر مردم راوند داریم»

شما از اتفاقات جلسه اخیر شورا تا چه میزان اطلاعات دارید؟
البته این امر را باید از اعضای شورای شهر به‌خصوص نمایندگان بزرگوار مردم راوند شمس و حاجی قدیری پرسید. تا آنجایی که بنده اجمالی میدانم شهردار محترم کاشان پرونده شهر شدن راوند را برای کاشان زیان‌بار دانسته و بیان می‌دارند که این پرونده یک مثلث است که دارای سه ضلع است: تیمسار منصوری —-مجید شمس —-مجتبی رجبی… و دران جلسه از اعضای شورا می‌خواهند با رأی قاطع و تصویب مصوبه و صدور بیانیه برای همیشه جلو این ندای حق‌طلبانه مردم راوند را بگیرند.

متشکرم از اینکه وقت خود را در اختیار ما گذاشتید، اگر مطلب خاصی دارید بیان کنید:
از این‌که رسانه موفق کاشان نیوز این‌گونه دلسوزانه پی‌گیر امور راوند می‌باشد تشکر می‌کنم و مردم راوند این محبت را فراموش نخواهند کرد. از شهردار و شورای کاشان هم می‌خواهم به‌جای جبهه‌گیری مقابل این پرونده خواست مردم راوند را مراعات نموده و از تحریک افکار عمومی مردم راوند پرهیز کنند. توصیه مقام معظم رهبری و امام‌جمعه محترم کاشان حضرت آیت‌الله نمازی هم در همین راستا می‌باشد که همیشه مردم در رأس امور هستند و باید در تحصیل رضایت آنان کوشید.

منبع اصلی مطلب : راوند در رهگذر تاریخ
برچسب ها : راوند ,کاشان ,مردم ,شهردار ,شورای ,شورا ,مردم راوند ,شهردار محترم ,محترم کاشان ,تحولات عمرانی ,عمومی مردم ,شهردار محترم کاشان
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

آینا گروه : تقاضای عجولانه شهردار کاشان از شورا سبب التهاب و تنش در منطقه می‌شود