فرهنگ ,فرهنگی ,منطقه ,سراها ,کاشان ,سازمان ,فرهنگ سراها ,فرهنگ سرای ,سرای المهدی ,ورزشی شهرداری ,فرهنگی ورزشی ,سازمان فرهنگی ورزشی ,فرهنگی ورزش
مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، با تاکید بر اینکه مدیریت فرهنگ سراها بایستی از نیروهای سازمانی باشند گفت: سیاست های کلان در حوزه های فرهنگی، هنری، مذهبی، اجتماعی و ورزشی توسط سازمان رقم می خورد و فرهنگ سراها نیز نقش ابزاری، اجرایی و فرهنگ سازی در حوزه اجتماعی را بر عهده دارند.

مجتبی رضازاده در نشست با فعالین فرهنگی فرهنگ سرای المهدی و معرفی مدیریت جدید، حضور نیروهای بومی این منطقه در فرهنگ سرای المهدی را مورد تاکید دانست و اظهار داشت: این افراد فرهنگی و آشنا با منطقه راوند می توانند نقش تاثیرگذار در افزایش توسعه و بسترسازی این منطقه داشته باشند.

وی، با اشاره به کمبود اعتبارات در مباحث فرهنگی، نگاه «عدالت محور» را مورد تاکید دانست و گفت: شهردار کاشان در برنامه ریزی و توسعه شهری نگاه ویژه ای به مناطق راوند، خزاق، طاهرآباد، لتحر و حسن آباد داشته و اقدامات خوبی نیز در این مناطق انجام شده است.

مشاور شهردار کاشان، با تاکید بر منویات مقام معظم رهبری در زمینه اهمیت و مهندسی فرهنگی تصریح کرد: فرهنگ سازی، آموزش شهروندی و ایجاد فضاهای فرهنگی و اجتماعی در جامعه از ضروریات است.

رضازاده گفت: راه اندازی فرهنگ سراها را می توان به عنوان یک مجموعه یا پاتوق فرهنگی معرفی کرد تا مکانی مناسب برای فرهنگ سازی مطلوب و صحیح به آحاد جامعه شهری باشد.

وی، با اشاره به موقعیت جغرافیایی فرهنگ سرای المهدی در راوند و قرار گرفتن خزاق و طاهرآباد در مجاورت این منطقه افزود: پوشش دادن این مناطق نیز در برگزاری برنامه های فرهنگی و اجتماعی بایستی بیشتر مورد توجه قرار گیرد و خزاق، طاهرآباد و راوند در یک مسیر دیده شود.

مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، آموزش «همیاران شهرداری» در راستای فرهنگ شهروندی، ساخت یک فرهنگ سرای مستقل به تملک سازمان و شهرداری در منطقه پنج، ورود فرهنگ سراها در جهت برگزاری برنامه های اجتماعی و ایجاد مجتمعی مطلوب در این منطقه را از موارد مطرح شده در این نشست برشمرد.

رضازاده، توسعه فضای فرهنگ سرا، مدیریت سازمانی آن، وفاق منطقه ای و درآمد زایی بر اساس خودکفایی سیستم را از مهمترین استراتژی ها و راهبردها عنوان کرد.

وی، در خصوص مباحث اقتصاد مقاومتی، سبک زندگی ایرانی – اسلامی با موضوع فرهنگ کار و وجدان کاری با توجه به طیف کارگری و شهرک های صنعتی در این منطقه، ارتباط صنعت و دانشگاه را حائز اهمیت دانست.

مشاور شهردار کاشان اظهار داشت: عنوان فرهنگ سراها در منطقه کاشان بایستی بر اساس نام بزرگان، علما، فضلا، ادبا، شعرا، مشاهیرو سرداران شهید باشد تا مُهر جاوید و ماندگاری را بر نامشان ثبت کنیم.

رضازاده، ضرورت برگزاری کنگره ها و بزرگداشت ها با هدف معرفی صحیح و مطلوب علما و مشاهیری که در این منطقه بودند و متاسفانه تنها نامی از آنها بُرده می شود را تاکید کرد.

وی، با اشاره به اهمیت و جذابیت جشنواره فیلم و رسانه و بازی های اندرویدی و انیمیشن گفت: سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان در نظر دارد با حمایت متمولین منطقه بتوانند نخستین جشنواره را برگزار کنند.

مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان تصریح کرد: فرهنگ سرای المهدی باید با استفاده از پتانسیل ها و شخصیت های علمی و ادبی و پیگیری در خصوص ساخت فیلم مستند علامه قطب الدین راوندی و شیخ ابوالرضا راوندی با حمایت متمولین منطقه اقدام به ساخت یک اثر ماندگار از این شخصیت ها داشته باشد.

عضو شورای اسلامی شهر کاشان نیز در این نشست، با اشاره به تکمیل نشدن کارهای عمرانی در فرهنگ سرای المهدی، ایجاد محیطی فرهنگی، هنری، اجتماعی و قرآنی در منطقه راوند را از ضروریات این منطقه دانست.

جواد حاجی قدیری، با اشاره به جمعیت منطقه راوند و مهاجر پذیر بودن آن اظهار داشت: ایجاد فرهنگ سراها و مجموعه های فرهنگی بخوبی می تواند هم بحث آموزشی هم فرهنگی را با اهداف خاص دنبال کند و باید بیش از پیش این منطقه مورد توجه قرار گیرد تا از مهاجرت شهروندان نیز جلوگیری شود.

گفتنی است: فعالین فرهنگی - قرآنی فرهنگ سرای المهدی راوند در نشست با مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان به مطالبی از برگزاری برنامه های انجام شده و عملکرد این فرهنگ سرا اشاره کردند.
منبع اصلی مطلب : راوند در رهگذر تاریخ
برچسب ها : فرهنگ ,فرهنگی ,منطقه ,سراها ,کاشان ,سازمان ,فرهنگ سراها ,فرهنگ سرای ,سرای المهدی ,ورزشی شهرداری ,فرهنگی ورزشی ,سازمان فرهنگی ورزشی ,فرهنگی ورزش
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

آینا گروه : معرفی فرهنگ سراها به عنوان پاتوق فرهنگی